Bliźniaki

TOP 10 – najlepsze gadżety dla mam bliźniaków

TOP 10 gadżety dla mam bliźniaków

Dzisiaj podzielę się z Wami propozycją najlepszych gadżetów dla mam bliźniaków, które pomogły mi w codziennej opiece nad chłopcami. Z nimi jedna osoba z łatwością sobie poradzi i ogarnie dwójkę dzieci. To możliwe! Poznaj moje TOP 10 najpraktyczniejszych gadżetów dla podwójnych mam!

Miejsce 10

Mikrofalowy sterylizator parowy Philips Avent do sterylizacji czterech butelek jednocześnie i innych akcesoriów do karmienia. 99,9% zarazków ginie w ciągu zaledwie 2 minut, a przecież każda chwila jest na wagę złota!

Gadżet dla mam bliźniaków mikrofalowy sterylizator parowy Philips Avent Miejsce 9

Dwa monitory oddechu dla każdego z bliźniąt ułatwiają wykrywanie bezdechów i szybko o tym alarmują. My używaliśmy dwóch różnych, przenośnego Snuza Hero i łóżeczkowego firmy Angelcare. Bliźniaki często rodzą się wcześniej i mogą mieć problemy oddechowe.  Monitory zapewnią spokojny sen dzieci a rodzicom poczucie, że maluszki są bezpieczne.

Przenośny monitor oddechu Snuza Hero gadżet dla mam bliźniaków

Miejsce 8

Bezprzewodowa niania elektryczna firmy Angelcare umożliwia spokojny sen rodziców w osobnym pokoju czy relaksujący prysznic podczas drzemki dzieci.

bezprzewodowa niania elektryczna Angelcare gadżet dla mam

Miejsce 7

Wielowariantowy kojec drewniany umożliwia niezliczoną ilość kombinacji ułożenia i różnej powierzchni w zależności od tego, ile płotków użyjemy. Pozwala zostawić dzieci na moment bez bezpośredniego nadzoru dorosłej osoby. Zapewnia dużą powierzchnię do zabawy dla dwójki przemieszczających się bliźniaków.  Więcej o kojcu przeczytasz tutaj.

wielowariantowy kojec drewniany dla dziecka gadżet dla mam

Miejsce 6

Dwa bujaczki leżaczki Bright Starts z wibracjami do usypiania,  samodzielnej zabawy i karmienia bliźniąt z butelki czy z łyżeczki. Doskonale sprawdzają się, kiedy niemowlęta nie potrafią jeszcze samodzielnie siedzieć.

leżaczek bujaczek Bright Star dla dziecka gadżet dla mam bliźniaków

Miejsce 5

Dwie kołyski Mojżesza Clair de Lune to doskonałe pierwsze łóżeczka dla noworodków. Zajmują niewiele miejsca, są mobilne i świetnie sprawdzają się przy usypianiu dwójki dzieci jednocześnie. Koszyk można wyjąć i przenieść dzieci do osobnych pomieszczeń, aby nawzajem się nie budziły. Więcej o kołysce przeczytasz tutaj.

Kołyska Mojżesza dla noworodka gadżet dla mam bliźniaków

Miejsce 4

Piankowa poduszka Harmony Duo do karmienia bliźniąt w kształcie litery C. Umożliwia wygodne karmienie piersią obu bliźniąt jednocześnie. Na granatowej stronie poduszki można karmić bliźnięta piersią, a po przewróceniu na białą możemy je karmić z butelki. Granatowa strona jest wyprofilowana pod główkę dziecka przytulonego do piersi. Poduszka ma też wygodne oparcie na plecy podczas karmienia.

Poduszka do karmienia piersią Harmony Duo gadżet dla mam bliźniaków

Miejsce 3

Wózek podwójny TFK Twinner Twist Duo (3w1)– Mercedes wśród wózków. Jest lekki, zwrotny i wszędzie się zmieści, bo ma jedyne 75 cm szerokości. Łatwy montaż i demontaż, gumowe koła, hamulec ręczny i amortyzatory to niektóre z funkcji tego genialnego wózka. Ma możliwość wpięcia fotelików samochodowych.

TFK Twinner Twist Duo wózek podwójny spacerówka gadżet dla mamTFK Twinner Twist Duo wózek podwójny gondole gadżet dla mamTFK Twinner Twist Duo z fotelikami gadżet dla mam

Miejsce 2

Laktator elektryczny Medela Swing Maxi umożliwia ściąganie mleka z obu piersi jednocześnie. Skraca czas ściągania o połowę, a przy bliźniakach każda minuta jest cenna. Używałam go regularnie, każdego dnia aż do 9 miesiąca.

Podwójny laktator elektryczny Medela Swing Maxi gadżet dla mam bliżniaków

Miejsce 1

W moim rankingu zwycięzcą jest huśtawka elektryczna Caretero Bugies, produkt z najwyższej półki huśtawek dla niemowląt. Jest niezastąpiona przy uspokajaniu i usypianiu jednego z bliźniąt. Ten gadżet to jak druga para rąk do pomocy. Huśtawka ma rozbudowany panel elektryczny z możliwością wyboru kilku funkcji dźwiękowych, pozwala na wybór opcji kołysania na boki lub wzdłuż osi ciała dziecka oraz stopnia natężenia kołysania. Jest wyposażona w karuzelę z ładnie wykonanymi, kolorowymi maskotkami. Polecam!

Elektryczna huśtawka Caretero Bugies gadżet dla mam bliźniaków

A jaka jest Twoja opinia? Czy używałaś tych samych gadżetów co ja? A może masz inne praktyczne sprzęty, które ułatwiają życie przy bliźniakach? Jestem ciekawa Twojej opinii i pomysłów. Podziel się swoim doświadczeniem.

2 komentarze
  • Justyna

    Jestem mamą bliźniaków i z listy przydał się bardzo wózek i laktator. Wiele zależy od organizacji mieszkania ale bez wielu gadżetów można się obejść 🙂

  • Anna

    Dopiero niedawno urodziłam bliźniaki ale dla mnie niezastąpione są podgrzewacze do butelek. Wstawia się butelki na 10 minut, przewija dzieci i daje jeść jednocześnie. Mają opcję rozmrażania mleka, podgrzewania do takiej temperatury jak jest w piersi, czyli zapewne około 37 stopni. Też mam monitory oddechu, też sterylizator ale parowy, na większą ilość butelek i górna półka na smoczki. U mnie sprawdzają się rożki w dzień, śpiworki w nocy. Najważniejszym gadżetem, nazwijmy to tak, jest suszarka bębnowa, bo nie dałabym rady suszyć tyle prania.

Leave a Reply