O mnie

Mam na imię Ania i cieszę się, że mogę gościć Cię na swoim blogu!

Do niedawna wszystko szło zgodnie z planem. Skończone studia, ślub, praca, własne mieszkanie i wymarzona ciąża. A tu  niespodzianka… Tego nie spodziewał się nikt 🙂 Kiedy dowiedziałam się, że zostanę podwójną mamą, byłam szczęśliwa i przerażona jednocześnie. W jednej chwili stałam się mamą bliźniaków, w tym wcześniaków i aniołków z różkami – Kacpra i Wojtka. Bycie mamą to niesamowite doświadczenie, ale mama do kwadratu to dopiero wyzwanie!

Z zawodu specjalista ds. marketingu i handlu i specjalista ds. zakupów, a prywatnie jedyna w swoim rodzaju mama i żona drugiej połówki – Macieja. Z miłością do podróży, zajęć fitness, tańca, blogowania i czytania książek. W wolnym czasie (kiedy dzieci śpią 🙂 ) czytam i piszę bloga, bo potrzeba dzielenia się i oderwania od codzienności jest niewyobrażalnie silna. Chcę tworzyć i dostarczać czytelnikom treści wyjątkowe i profesjonalne, by inspirowały inne kobiety i pomagały im w codziennym życiu.

Razem z chłopcami na co dzień uczestniczę w zajęciach wczesnego rozwoju dziecka, gdzie spotykamy się z różnymi specjalistami – fizjoterapeutą, pedagogiem, logopedą i psychologiem dziecięcym. Moje wcześniaki objęte są też opieką neonatologa, lekarza rehabilitacji i neurologa. Dzięki temu chłopcy robią ogromne postępy 🙂 a jako mama ciągle uczę się nowych rzeczy i jestem w ruchu, więc na rutynę nie narzekam.

Bliźniaki wyzwoliły taką energię i pomysłowość, o jakiej dotąd nie miałam pojęcia. Niektórymi dzielę się na blogu. Kiedy mam chwilę oddechu odpoczywam aktywnie, biorę udział w szkoleniach albo czytam o rozwoju dziecka, wcześniakach, bliźniakach i kobietach, które mnie inspirują. Zrobiłam też kilka warsztatów, w tym jak zajmować się wcześniakami, kurs pierwszej pomocy dzieciom, masażu Shantala czy noszenia dziecka w chuście. Ciągle kombinuję co tu zrobić, żeby jakoś sobie życie ułatwić. Dopytuję też starsze koleżanki po fachu, w tym mamy podwójne, jak sobie radzą. Obserwuję i podziwiam moje maluchy i ich postępy każdego dnia.

Dlatego postanowiłam podzielić się z Wami tym co wartościowe i sprawdzone, żeby Wam jakoś życie ułatwić. Mam nadzieję, że spodoba się Wam tutaj i już z nami zostaniecie!

Pozdrawiam,

Ania

 

Comments are closed.